Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Ansamblul Gran Residencia Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#55
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,202
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmiki3, on Nov 19 2008, 09:24, said:

Bafta multa, sper ca a iesit ceva frumos si sunteti multumiti, poate ne puneti si noua niste poze cu complexul, sa vedem cum a iesit.

Multumesc!
S-a rezolvat si episodul cu semnarea contractului.
A iesit foarte bine pana la urma.
Acuma e partea ceea mai frumoasa a unui complex nou: primii locatari incep sa-si pregateasca locuintele, strazile sunt libere, totul miroase inca a nou  :coolspeak:
Urmeaza si pozele.

#56
sim_do

sim_do

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.03.2009
Imagini din Gran Residencia pentru 2 si 3 camere


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UbFOwhFfJC4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8JdZ_CAf8Ao?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Si imagini cu obiective din Otopeni


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HTFnnaZ-gh4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




schita pentru 2 si 3 camere

Attached Files



#57
citizen_public

citizen_public

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2009
Ceva noutati despre proiect? Cum este? ati intampinat ceva probleme de cand v-ati mutat?
sunteti multumiti?

multumesc

#58
un1Que

un1Que

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.09.2009

View Postmihai12345, on 7th December 2008, 14:33, said:

Am mai trecut pe-acolo, sa vad cum evolueaza lucrurile, si cu ceva treaba.
Parchetul care a fost  montat este unul deosebit. Foarte gros, din lemn masiv.(2-3cm). Obiectele sanitare sunt spaniole,  .......pacat  ca nu au si geamuri la baie.
Spatii largi, parcare  si la subsol, cu lift,asfalt, borduri, pomi plantati, nu este inghesuiala......... intradevar deosebit pentru un apartament la bloc.

Da intradevar, parchetul este foarte gros ( cam 2 cm ) dar este de o calitate de iti vine sa iti dai cu el de cap plus ca este montant de niste profesionisti ( din aia care monteaza 100m parchet pe zi ). La mine sunt cel putin 30 de spatii libere intre bucatile de parchet - vezi poza de mai jos .
PS : daca maresti poza se pot vedea si urmele lasate de un scaun.
[ http://img202.imageshack.us/img202/5757/dsc00353m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Piscina de la subsol ai vazut-o ? Incearca sa cobori la subsol dupa prima ploaie. Cum ti se pare un bloc daca este facut in anul 2008 si la prima ploaie sunt circa 5 - 10 cm de apa in parcarea interioara ? Mie jalnic.

View Postcipaul, on 11th December 2008, 02:12, said:

Mi-a placut si mie:
- fatada ventilata izolata cu vata minerala de 80mm
- parchetul
- intrerupatoare gen "scara" in dormitor, adica stingi becul din pat  :coolspeak:
- finisajele
- am intrat cu protectii pe papuci in apartament

Minusuri:
- locurile de parcare exterioare parca sunt un pic cam inghesuite
- usile interioare sunt doar de vreo 8..10 milioane/bucata (nu sunt de lux)
- nu sunt robinete cu termostat pe calorifere.

Fatada izolata cu vata minerala de 50mm sau mai putin.
[ http://img42.imageshack.us/img42/9008/72140794.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img380.imageshack.us/img380/5199/dsc00350.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De ce crezi ca sunt decopertate acele parti si se reface izolatia ?

Finisajele sunt de o adevarata splendoare. Pe langa parchetul de 6 lei metru patrat, intrerupatoarele pictate cu vopsea alba ( plus cateva butoane care nu functioneaza ), faianta din baie care sta sa cada ( vezi poza de mai jos ), panoul lateral al cazii care pica de fiecare data cand fac baie sau dus, vantul care suiera pe sub usa de la intrare ...... ce sa mai zic SPLENDOARE.
A da, era sa uit, nu cumva ai un stalp in mijlocul casei de 70 pe 70 ?  :thumbup:

Mai revin cu poze.

#59
Gran-Residencia

Gran-Residencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2009
Buna ziua,

Referitor la cele afirmate de dumneavoastra, am rugamintea de a va lasa datele dumneavoastra de contact sau eventual sa ne contactati dumneavostra pentru a lamuri impreuna cele enumerate de dumneavoastra mai jos.

De la receptia complexului Gran Residencia, toate sesizarile care s-au facut catre personalul calificat, fie in scris sau verbal s-au remediat in functie de cauza, cat am putut de repede fara alte costuri aferente.

Referitor la micile probleme pe care le-ati mentionat dumneavoastra, va pot spune ca dumneavoastra ati avut posibilitatea ca la semnarea procesului verbal de predare-primire al apartamentului sa mentionati toate aceste aspecte pentru a fi remediate pana la semnarea contractului final. In cazul in care nu ati facut-o atunci, nici asta n-ar fi o problema atat de mare, pentru ca asa cum va spuneam si la inceput puteti face asta si acum, contactand pe cineva din partea administratiei complexului. Faptul ca spuneti toate astea sub un anonimat pe un forum, n-o sa va ajute foarte mult in rezolvarea problemelor pe care dumneavoastra pretindeti ca le aveti.

Toate cele bune

#60
Gran-Residencia

Gran-Residencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2009
[Buna ziua,

Referitor la pozele pe care dumnevoastra le-ati facut, vreau sa fac mentioanarea ca aceste poze sunt facute in timp ce existau unele lucrari de aplicare a unei substante protectoare pe suprafata teraselor. De aceea s-au demontat periodic acele panouri , pentru a permite aplicarea substantei in locurile unde se imbina gresia si caramida, asa cum bine se vede si din poza facuta de dumneavoastra. Mai pe scurt, lucrarile de care mentionati dumneavoastra, nu au legatura cu fatada exterioara.

Referitor la parchet, va asigur ca el nu costa 6 lei mp. Parchetul este unul din lemn triplustratificat cu o grosime de 14mm, produs de Tarkett.

Faptul ca dumneavoastra mentionati existenta unui stalp de 70 pe 70, nu face decat sa confirme schita apartamentului de care dumneavostra ati luat la cunostiinta in momentul semnarii antecontractului de vanzare-cumparare, respectiv anexa nr.2 la antecontractul de vanzare-cumparare. Lucrul aceasta este valabil in situatia in care dumneavoastra sunteti proprietarul apartamentului si ati participat si la semnarea actelor. In situtia in care nu sunteti dumneavoastra proprietarul apartamentului, va asigur ca apartamentul este conform schitei de la antecontract iar apartamentul nu a suferit nicio modificare.

In situatia in care mai aveti si alte nelamuriri, va stam la dispozitie cu cea mai mare placere.

Gran Residencia

#61
Gran-Residencia

Gran-Residencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2009
Buna ziua,

Nu exista niciun contract de vanzare-cumparare sau antecontract semnat intre Gran Residencia si o societate romano-franceza de materiale de constructii. Conform regulamentului de coproprietate al complexului Gran Residencia, acesta are doar destinatie rezidentiala, orice activitate comerciala in cadrul complexului este strict interzisa.

Gran Residencia.

#62
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,202
  • Înscris: 15.10.2006

View Postun1Que, on 14th October 2009, 10:46, said:

Da intradevar, parchetul este foarte gros ( cam 2 cm ) dar este de o calitate de iti vine sa iti dai cu el de cap plus ca este montant de niste profesionisti ( din aia care monteaza 100m parchet pe zi ). La mine sunt cel putin 30 de spatii libere intre bucatile de parchet - vezi poza de mai jos .
PS : daca maresti poza se pot vedea si urmele lasate de un scaun.


Fatada izolata cu vata minerala de 50mm sau mai putin.

De ce crezi ca sunt decopertate acele parti si se reface izolatia ?

Finisajele sunt de o adevarata splendoare. Pe langa parchetul de 6 lei metru patrat, intrerupatoarele pictate cu vopsea alba ( plus cateva butoane care nu functioneaza ), faianta din baie care sta sa cada ( vezi poza de mai jos ), panoul lateral al cazii care pica de fiecare data cand fac baie sau dus, vantul care suiera pe sub usa de la intrare ...... ce sa mai zic SPLENDOARE.
A da, era sa uit, nu cumva ai un stalp in mijlocul casei de 70 pe 70 ?  :thumbup:

Mai revin cu poze.

Parchetul e triplustratificat si se stie ca este sensibil. Asa sunt toate, nu e masiv.
Pretul lui e clar mult mai mare decat ai scris tu.
La mine probleme sunt doar cu plinta care s-a desprins in unele locuri.
Pe picioarele scaunelor, dulapurilor lipeste pasla si nu vei mai avea probleme cu parchetul.

La mine imi pica uneori si panoul lateral al unei cazi de 6000 lei deci cam asta e cu cazile astea.
Cu vantul care sufla pe sub usa e o problema la care trebuie sa caut o rezolvare.
Stalp nu este in ap. de care vorbesc.

La izolatie cred ca e problema in primul rand cu geamurile prea mari nu cu vata minerala.

Problema ceea mai mare e intretinerea aia mare pe care daca cei care au facut complexul nu o schimba o sa
aibe mari probleme cu vanzarea restului apartamentelor.
Eu zic ca se ineaca ca tiganul la mal cu figura asta.

Parca tu ai scris despre un consum mare de curent: solutia e simpla daca treci pe tariful CTP peste 6kW pretul pe kWh e pe la 0.31 lei cu TVA cu tot.

#63
fcata82

fcata82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.04.2007
Imi pare bine ca apare si cineva care vorbeste in numele dezvoltatorului deoarece am si eu cateva nedumeriri si poate imi raspund, si anume
- exista locuri de parcare pentru vizitatori? Daca da ne puteti spune un numar?
-  am auzit ca firma care administreaza complexul practica un adaos la utilitati! este adevarat?

multumesc

#64
un1Que

un1Que

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.09.2009

View Postcipaul, on 8th December 2009, 12:29, said:

La izolatie cred ca e problema in primul rand cu geamurile prea mari nu cu vata minerala.
Problema ceea mai mare e intretinerea aia mare pe care daca cei care au facut complexul nu o schimba o sa aibe mari probleme cu vanzarea restului apartamentelor.
Eu zic ca se ineaca ca tiganul la mal cu figura asta.

Sufla vantul pe sub usa ? Si la mine.
Bate vantul pe langa termopane ? Si la mine.
Ce sa mai zic si de intretinere, am vazut unii locatari care au ~1400lei intretinerea aferenta lunii noiembrie ( aveau 800lei in vara si 1400lei in luna noiembrie rezulta o diferenta de 600lei pe ... caldura ... cam mult ... vine intretinerea pe decembrie )

View Postfcata82, on 22nd December 2009, 18:54, said:

Imi pare bine ca apare si cineva care vorbeste in numele dezvoltatorului deoarece am si eu cateva nedumeriri si poate imi raspund, si anume
- exista locuri de parcare pentru vizitatori? Daca da ne puteti spune un numar?
-  am auzit ca firma care administreaza complexul practica un adaos la utilitati! este adevarat?

multumesc
Exista locuri de parcare pentru vizitatori ( la intrare + cateva printre blocuri ). Atentie : daca un vizitator depaseste 6 ore de stationare pentru fiecare ora in plus va plati o taxa de 10lei.
Utilitati - vezi mai sus.

Sunt multe lucruri care nu le inteleg ... unde se ascund acele facilitati care apar pe site : "parculete cu bancute", "clubul de fitness", "salonul de masaj", "terenurile de squash", "relaxare spa" ...

La multi ani  :peacefingers:

#65
un1Que

un1Que

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.09.2009
Am gresit, nu erau 600 aferenti caldurii, ~ 50lei sunt pentru "intretinere spatii verzi" ( spatii verzi acoperite de zapada in noiembrie )
Un mic calcul : ~50lei/apartament inmultim cu numarul de apartamente vandute ( pe site apare ca vandute aproximativ 70% din apartamente ) ( 70% x 160 apartamente = 112 ) rezulta ~50leix112=~5000lei pentru amenajarea spatiului verde, bani din care s-au cumparat 4 brazi, 50 de globuri si cateva crengute.

Noi sa traim bine.  :coolspeak:

#66
Gran-Residencia

Gran-Residencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2009
Buna ziua,

Referitor la locurile de parcare disponibile pentru vizitatori, va pot spune ca in total, complexul Gran Residencia cuprinde 230 de locuri de parcare (exterioare si subterane) la un numar total de 160 de apartamente. Diferenta de 70 de locuri de parcare este este destinata vizitatorilor.

Referitor la administare va pot spune ca nu se percepe niciun adaos la utilitati. Toate facturile care vin pentru utilitati si servicii sunt de obicei afisate la administratie, sau se pot verifica la cerere de fiecare locatar, in situatia in care sunt unele nelamuriri.

Toate cele bune,


View Postfcata82, on 22nd December 2009, 18:54, said:

Imi pare bine ca apare si cineva care vorbeste in numele dezvoltatorului deoarece am si eu cateva nedumeriri si poate imi raspund, si anume
- exista locuri de parcare pentru vizitatori? Daca da ne puteti spune un numar?
-  am auzit ca firma care administreaza complexul practica un adaos la utilitati! este adevarat?

multumesc


Buna ziua,

Referitor la sumele pe care le-ati mentionat dumneavoastra pentru intretinerea pe luna Noienbrie, vreau sa fac rectificarea ca intradevar sunt locatari care au platit 1400 lei pe luna respectiva, doar ca aici vorbim de apartamentele cele mai mari disponibile in complex, respectiv apartamentele tip penthouse care au o suprafata construita de 370 mp. In concluzie, complexul cuprinzand apartamante cu suprafate variate cuprinse intre 65-370 mp, diferentele legate de costuri pot fi foarte mari, deoarece majoritatea costurilor sunt legate de suprafata apartametului.

Toate cele bune,

View Postun1Que, on 5th January 2010, 10:54, said:

Sufla vantul pe sub usa ? Si la mine.
Bate vantul pe langa termopane ? Si la mine.
Ce sa mai zic si de intretinere, am vazut unii locatari care au ~1400lei intretinerea aferenta lunii noiembrie ( aveau 800lei in vara si 1400lei in luna noiembrie rezulta o diferenta de 600lei pe ... caldura ... cam mult ... vine intretinerea pe decembrie )


Exista locuri de parcare pentru vizitatori ( la intrare + cateva printre blocuri ). Atentie : daca un vizitator depaseste 6 ore de stationare pentru fiecare ora in plus va plati o taxa de 10lei.
Utilitati - vezi mai sus.

Sunt multe lucruri care nu le inteleg ... unde se ascund acele facilitati care apar pe site : "parculete cu bancute", "clubul de fitness", "salonul de masaj", "terenurile de squash", "relaxare spa" ...

La multi ani  :peacefingers:


Buna ziua,

Cifrele mentionate de dumneavoastra sunt total eronate. In situatia in care doriti sa aflati exact modul de calcul si sumele exacte, va puteti prezenta la administratia complexului, iar personalul de acolo o sa va furnizeze toata datele de care aveti nevoie pentru a va lamuri de modul in care sunt repartizate toate costurile.

Ce nu stiti dumneavoastra in calculul pe care l-ati facut, este ca Vitra Real Estate (firma care dezvolta complexul Gran Residencia), suporta toate costurile legate de apartamentele ramase nevandute si care ii sunt inca in proprietate.


Toate cele bune,



View Postun1Que, on 8th January 2010, 12:28, said:

Am gresit, nu erau 600 aferenti caldurii, ~ 50lei sunt pentru "intretinere spatii verzi" ( spatii verzi acoperite de zapada in noiembrie )
Un mic calcul : ~50lei/apartament inmultim cu numarul de apartamente vandute ( pe site apare ca vandute aproximativ 70% din apartamente ) ( 70% x 160 apartamente = 112 ) rezulta ~50leix112=~5000lei pentru amenajarea spatiului verde, bani din care s-au cumparat 4 brazi, 50 de globuri si cateva crengute.

Noi sa traim bine.  :coolspeak:


#67
locatar-GranResidencia

locatar-GranResidencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.03.2010
Poate ca "oficialii" de la Gran Residencia pot sa raspunda si de ce gunoiul costa aproape 15 RON pe luna de persoana in timp ce casele din Otopeni platesc la Urban 2.81 RON + TVA = 3.34 RON de persoana pe luna???? O sa ma interesez sa vad cat platesc si blocurile din Otopeni.

Asta este prima chestie care mi-a sarit in ochi citind o factura!


Pentru actualii locatari, cred ca a venit vremea sa vedem si noi pe ce se duc banii nostri pentru ca se pare ca nu i-a controlat nimeni pe cei de la GR pana acum, si cam incep sa-si faca de cap. Am niste inregistrari foarte interesante despre cum pun problema domnii respectivi si cum abuzurile incep sa apara la nici un an de cand au inceput sa se mute locatarii. Pe cei care sunt interesati intr-o astfel de actiune ii rog sa scrie aici.


Pentru cei care vor sa cumpere apartamente in acest ansamblu, as putea sa-i ajut cu anumite detalii despre cum se comporta cei de la GR inainte si dupa semnarea contractului. Ideea este sa va ganditi foarte bine!!!!

#68
Gran-Residencia

Gran-Residencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2009
Stimate Domnule M. E,

In primul rand dumneavoastra nu sunteti ''LOCATAR'' in cadrul complexului Gran Residencia Otopeni.

Faptul ca dumneavoastra aveti anumite frustari legate de incidentul din perioada Ianuarie-Februarie, cand la temperaturi de -25 grade, v-ati lovit masina in  timp ce erati in vizita in cadrul complexului, ati avut pretentia ca administratia complexului Gran Residencia sa va repare masina.

Orice locatar al complexului are acces la facturile de utilitati ale furnizorilor de servicii. Exemplul pe care-l dati dumnevoastra, nu este corect deoarece tarifele sunt diferite pentru persoanele juridice fata de cele fizice.


Toate cele bune,


View Postlocatar-GranResidencia, on 2nd March 2010, 14:46, said:

Poate ca "oficialii" de la Gran Residencia pot sa raspunda si de ce gunoiul costa aproape 15 RON pe luna de persoana in timp ce casele din Otopeni platesc la Urban 2.81 RON + TVA = 3.34 RON de persoana pe luna???? O sa ma interesez sa vad cat platesc si blocurile din Otopeni.

Asta este prima chestie care mi-a sarit in ochi citind o factura!


Pentru actualii locatari, cred ca a venit vremea sa vedem si noi pe ce se duc banii nostri pentru ca se pare ca nu i-a controlat nimeni pe cei de la GR pana acum, si cam incep sa-si faca de cap. Am niste inregistrari foarte interesante despre cum pun problema domnii respectivi si cum abuzurile incep sa apara la nici un an de cand au inceput sa se mute locatarii. Pe cei care sunt interesati intr-o astfel de actiune ii rog sa scrie aici.


Pentru cei care vor sa cumpere apartamente in acest ansamblu, as putea sa-i ajut cu anumite detalii despre cum se comporta cei de la GR inainte si dupa semnarea contractului. Ideea este sa va ganditi foarte bine!!!!


#69
locatar-GranResidencia

locatar-GranResidencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.03.2010
Se pare ca ati inceput sa ne recunoasteti dupa "amprenta digital-gramaticala". De data asta va inselati!!
Nu stiu cine este domnul M.E. dar stiu ca in perioada ninsorilor am avut si eu probleme cu circulatul cu masina prin complex. Intr-adevar era gheata pe jos pentru ca nu s-a deszapezit si peste zapada s-a format gheata. Plecam greu si de pe loc si am si derapat de vreo 2 ori dar, din fericire, am avut mai mult noroc decat domnul M.E.

Revenind la problema cu gunoiul, nu inteleg ce legatura are persoana juridica! Eu sunt persoana fizica si am pretentia sa platesc cat o persoana fizica, nu de 5 ori pretul real.
Faptul ca va dam niste bani de managament al complexului implica sa avem tarife NEGOCIATE cu furnizorii si sa nu ne trezim ca platim preturi de cateva ori ma mari. Avand in vedere pretul pe care il platim se pare ca nu v-a interesat nici un moment sa incercati sa reduceti costurile celor pe care ii reprezentati. Nu cred ca rolul dvs este doar de a lua taxa de management. Ma astept sa vad contracte negociate in interesul clientilor dvs nicidecum sa aud justificari de genul celor de mai sus, pentru ca solutii se gasesc la orice problema atunci cand exista vointa si interes!

Interesant de vazut si celelalte contracte ...

#70
Gran-Residencia

Gran-Residencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2009
Buna ziua,

Pentru a plati tarifele valabile pentru persoanele fizice, va trebui infiintata Asociatia de Locatari Gran Residencia. In momentul de fata, contractul este semnat pe persoana juridica.

Diferenta de costuri apare din cauza modului de calcul si anume, pentru persoanele fizice exista un cost fix indiferent de cantitatea de gunoi colectata, iar pentru persoanele juridice costul este unul variabil in functie de cantitatea in metri cubi colectata.

Toate cele bune,



View Postlocatar-GranResidencia, on 5th March 2010, 11:57, said:

Se pare ca ati inceput sa ne recunoasteti dupa "amprenta digital-gramaticala". De data asta va inselati!!
Nu stiu cine este domnul M.E. dar stiu ca in perioada ninsorilor am avut si eu probleme cu circulatul cu masina prin complex. Intr-adevar era gheata pe jos pentru ca nu s-a deszapezit si peste zapada s-a format gheata. Plecam greu si de pe loc si am si derapat de vreo 2 ori dar, din fericire, am avut mai mult noroc decat domnul M.E.

Revenind la problema cu gunoiul, nu inteleg ce legatura are persoana juridica! Eu sunt persoana fizica si am pretentia sa platesc cat o persoana fizica, nu de 5 ori pretul real.
Faptul ca va dam niste bani de managament al complexului implica sa avem tarife NEGOCIATE cu furnizorii si sa nu ne trezim ca platim preturi de cateva ori ma mari. Avand in vedere pretul pe care il platim se pare ca nu v-a interesat nici un moment sa incercati sa reduceti costurile celor pe care ii reprezentati. Nu cred ca rolul dvs este doar de a lua taxa de management. Ma astept sa vad contracte negociate in interesul clientilor dvs nicidecum sa aud justificari de genul celor de mai sus, pentru ca solutii se gasesc la orice problema atunci cand exista vointa si interes!

Interesant de vazut si celelalte contracte ...


#71
un1Que

un1Que

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.09.2009
Gunoiul ca gunoiul, dar "curent parti comune" nu ti-a sarit in ochi sau "caldura parti comune" ? In jur de 50~70 lei doar "curent parti comune" luna de luna si pot sa zic ca dupa modificarea contractului cu Enel am ajuns sa platesc mai mult la "parti comune" decat consumam noi. Cineva a spus ca locatarii ar plati curentul care se consuma in celelalte 4 blocuri care sunt inca in constructie si pentru ca a indraznit sa ii acuze de hotie a fost dat in judecata pentru ca avea un catel ( in contract se specifica ca nu e voie cu animale "periculoare" dar nu inteleg cum un bichon poate fi considerat periculos )
Si lista continua ... vine primavara .... se inmultescu ghivecele de flori pe factura ca iepurii  :thumbup:

Ce costuri plateste Vitra Real Estate pentru apartamentele ramase nevandute ? ( caldura, curent, apa, gunoi, etc ... )

Noi sa traim bine.  :deadtongue:

Edited by un1Que, 22 March 2010 - 12:25.


#72
Gran-Residencia

Gran-Residencia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2009
Buna ziua,

Va aducem la cunostinta faptul ca energia electrica care se consuma in cel de al doilea complex, respectiv Gran Residencia 2, este contorizata separat fata de primul complex. Se poate observa ca din al doilea post TRAFO, este realizat bransamentul electric, unde este montat si contoarul electric.

Nu exista nicio actiune in instanta impotriva locatarilor din complexul Gran Residencia. Lucru care se poate verifica de asemenea.

Referitor la factura pentru ghivecele de flori, aceasta nu exista. Daca sunteti dumneavoastra in posesia unei astfel de facturi, va rog sa ne-o transmiteti.

Sc Vitra Real Estate plateste pentru toate apartamentele ramase in proprietate, aceleasi costuri ca si restul locatarilor.

P.s: A ne lansa in afirmati false este foarte usor. Forumul suporta orice.

Va stam la dispozitie cu orice lamurire.

Gran Residencia Management SRL


View Postun1Que, on 22nd March 2010, 12:23, said:

Gunoiul ca gunoiul, dar "curent parti comune" nu ti-a sarit in ochi sau "caldura parti comune" ? In jur de 50~70 lei doar "curent parti comune" luna de luna si pot sa zic ca dupa modificarea contractului cu Enel am ajuns sa platesc mai mult la "parti comune" decat consumam noi. Cineva a spus ca locatarii ar plati curentul care se consuma in celelalte 4 blocuri care sunt inca in constructie si pentru ca a indraznit sa ii acuze de hotie a fost dat in judecata pentru ca avea un catel ( in contract se specifica ca nu e voie cu animale "periculoare" dar nu inteleg cum un bichon poate fi considerat periculos )
Si lista continua ... vine primavara .... se inmultescu ghivecele de flori pe factura ca iepurii  :thumbup:

Ce costuri plateste Vitra Real Estate pentru apartamentele ramase nevandute ? ( caldura, curent, apa, gunoi, etc ... )

Noi sa traim bine.  :deadtongue:


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate